Loading

Poradnik: Zdjęcia biznesowe – przygotowanie do sesji

Dobre przygotowanie do sesji biznesowej to podstawa sukcesu. Dobór stylizacji może niezwykle dużo o nas powiedzieć. Na szczęście era bardzo formalnych stylizacji w zdjęciach biznesowych i zdjęciach do CV powoli odchodzi do historii, a osoby na wyższych stanowiskach często mogą sobie pozwolić na nieco więcej w tej kwestii.

Nie mniej jednak zastanówcie się jaki przekaz ma mieć Wasze zdjęcie. Czy ma budować dystans, czy też raczej go przełamywać, czy możesz pokazać na tych zdjęciach jakieś emocję i energię, czy też raczej powinny być stonowane pod tym kątem. Ja osobiście lubię przełamywać w zdjęciach biznesowych sztywne standardy i tych niezdecydowanych namawiam na wykorzystanie kolorów w stylizacjach, które moim zdaniem dodają fajnej dynamiki i świeżości. Oraz to co najważniejsze to uśmiech i śmiałe, pewne siebie spojrzenie, potrafią zdziałać cuda.

Nie należy przy tym zapominać, że zdjęcie biznesowe powinny być autentycznie. Często na podstawie zdjęcia w CV, czy na stornie www inni budują sobie pierwsze wrażenie na nasz temat. Oszczędźmy im niepotrzebnego dysonansu przy pierwszy spotkaniu :) Spójność przede wszystkim.

I ostatnia rzecz, uważam że zdjęcia mają na prawdę dużą moc, a dobre i profesjonalne zdjęcie biznesowe, może sprawić że ktoś na dłużej zatrzyma się przy naszym CV lub umówi się z nami na spotkanie w sprawie współpracy.

 

Podsumowanie przygotowania do sesji biznesowej:
– przede wszystkim powinniście wybrać stylizacje, w których czujecie się naturalnie i swobodnie. Niemniej jednak w ramach „dress code-u” firmy/ stosownie do branży w której pracujecie
zdjęcie biznesowe to pierwsze wrażenie, które klient/pracodawca buduje sobie na nasz temat. Warto o tym pomyśleć w ten sposób :)
– w stylizacjach należy (w miarę możliwości) unikać dużych, czarnych partii ubioru. W druku wyglądają one jak plama pozbawiona szczegółów.
– unikajcie graficznych, drobnych wzorów
– na zdjęciach dobrze wychodzą kontrastowe kolory. Tak jak granatowa marynarka i biała koszula. Mniej atrakcyjny będzie zestaw ciemnofioletowa koszula i ciemno szara marynarka
samych kolorów nie należy się bać, dodają one fajnej dynamiki i świeżości na zdjęciu. Moim zdaniem na zdjęciach dużo fajniej wychodzi na przykład błękitna koszula, aniżeli biała. Warto również pomyśleć o odważniejszych, bardziej zdecydowanych kolorach.
– dobrze by było aby stylizacje (marynarka, koszula) były dobrze dopasowane do Waszej sylwetki. Zbyt luźne ubrania są nieco bardziej problematyczne przy zdjęciach. Powstaje dużo marszczeń, które trzeba okiełznać. Plus dodają kilogramów.
– warto pomyśleć o dodatkach jak na przykład zegarek, okulary

– w miarę możliwości zabierzcie na sesję więcej ubrań, na miejscu wspólnie wybierzemy te najodpowiedniejsze.

Leave a Comment