Loading

Zamek Montezumy – wspomnienie dzieciństwa

Kto z Was nie lubi czasem we wspomnieniach wracać do słodkiego okresu dzieciństwa? ;) Tym razem nie będzie o moich wspomnieniach, ale wspomnieniach bliskiej mi osoby… i zapewne wielu innych, które dały się pochłonąć grom na Atari. Może pamiętacie grę Montezuma’s Revenge? Gra była inspirowana postacią ostatniego władcy Azteków. Jej bohaterem jest poszukiwacz skarbów, który przemierza niebezpieczne zakamarki grobowca Montezumy.

I tutaj ciekawostka :) Kto grał ten zapewne wie, że odnalezienie skarbu nie było łatwą sprawą. Można by rzecz wręcz niewykonalna… dlaczego? Otóż autor ponoć nie zdążył go zaprojektować, a nadgorliwy wydawca opublikował niedokończoną grę ;D

Do Zamku Montezumy trafiliśmy przypadkiem, jadąc autostradą z Grand Canyon. Miejsce choć kameralne, okazało się bardzo przyjemne. Idealne na krótki przystanek w podróży. Więc się zatrzymaliśmy.

Gdy wczytaliśmy się w opis tego miejsca, okazało się, że nie ma ono żadnego związku z legendarnym Montezumą, nie było nawet zamkiem. Jest to natomiast doskonały przykład mieszkań/apartamentów klifowych zamieszkiwanych przez prekolumbijskich ludzi. Swoją drogą robi niesamowite wrażenie.

Skąd zatem Montezuma? Drobny błąd badaczy, którzy źle połączyli wydarzenia. A grę w wersji sprzed 25 lat możecie sobie ściągnąć na i-pada :)

Zdjęcia: Pomnik Narodowy – Zamek Montezumy, Arizona, USA, listopad 2011

Leave a Comment