Loading

Winter Wonderland – w świecie dziecięcych marzeń

London, Wonderland

Uwielbiam święta i tą melancholijną, pełną ciepła atmosferę. Czuje wówczas, że spowalniam a świat wydaje się inny… lepszy, bardziej poukładany, bardziej ludzki. Kiedyś ktoś powiedział,  że święta są dla dzieci… I może coś w tym jest, że świąteczny nastrój sprawia, że zaczynamy na wszystko patrzeć dziecięcym, pełnym wiary spojrzeniem.

2012-12, londyn,wonderland2

Jak trafiliśmy do Wonderland’u? Był listopadowy wieczór, gdy spacerowaliśmy ulicami Warszawy, która wydawała się taka szara i ponura… zapragnęłam wówczas widoku świątecznych światełek, choinki, mikołaja… oczywiście mogliśmy wybrać się na Krakowskie Przedmieście. Wtedy moja druga połowa powiedziała: „Londyn o tej porze wygląda przepięknie”…

London, Wonderland
…i tak dwa tygodnie później udaliśmy się w podróż do Londynu. W końcu marzenia (nawet te małe) są po to aby je systematycznie spełniać :) Stolica Europy okazała się urzekająco, bajkowym miejsce, tak dalekim od moich wcześniejszych wyobrażeń. A oto i pierwsza odsłona krótkiej, weekendowej podróży – Winter Wonderland w Hyde Parku. Raj dla dzieci, ale jak się okazało również dla dorosłych.

London, WonderlandZdjęcia: Winter Wonderland, Hyde Park, Londyn, Grudzień 2012

Leave a Comment