Loading

Naturalny portret biznesowy

Dobre zdjęcie biznesowe to całkiem ważne narzędzie w budowaniu naszego wizerunku. Wykorzystujemy je w branżowych mediach społecznościowych, w komunikacji, na konferencjach, w materiałach firmach, stronach internetowych, niekiedy w prasie. Spektrum zastosowania zdjęcia biznesowego jest szerokie.

Pytanie co to znaczy dobre zdjęcie biznesowe? :) Poza oczywistymi aspektami technicznymi o których nie będę tutaj pisać, ważna jest moim zdaniem autentyczność i wiarygodność. Zdjęcie powinno być spójne z naszym wizerunkiem i naszą osobowością. Powinno przełamywać dystans, aniżeli tworzyć barierę kontakt. W mojej pracy stawiam na naturalność, którą pozornie wydaje się trudna do osiągnięcia. Szczególnie jeśli widok samego aparatu wywołuje u niektórych znaczący stres.

   

Oto kilka wskazówek jak taką naturalność na zdjęciach uzyskać:

  • wybór fotografa – wybierz takie fotografa z którym czujesz „chemię”, z którym czujesz nić porozumienia, z którym swobodnie się rozmawia. Pamiętaj, że portfolio fotografa ma ogromne znaczenie, wiele można z niego wyczytać – styl jego zdjęć musi Ci się podobać to podstawa. Przyjrzyj się jak ludzie wyglądają na jego zdjęciach, czy o taki klimat zdjęć mniej więcej Ci chodzi? Dobre zdjęcie to współpracy  fotografa i modela. Fotograf w trakcie sesji powinien zwracać uwagę na to jak wychodzisz na zdjęciach, jak układają się włosy i ubranie, poprawiać Twoje ustawienie, zwracać uwagę na to co się dzieje w tle.
  • wybór lokalizacji – miejsce sesji zdjęciowej również ma znaczenie. Niektóry wolą spotkać się w studiu, gdyż preferują kameralną atmosferę, inni z kolei lepiej będą czuli się w naturalnym otoczeniu jak plener czy wnętrza. Każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy – porozmawiaj o tym z fotografem
  • wybór stylizacji – z jednej strony fotograf powinien powiedzieć Ci jakie stylizacje dobrze wyglądają w obiektywie, z drugiej strony stylizacja powinna być autentyczna, powinieneś czuć się w niej naturalni i swobodnie
  • dobry make up i fryzura z pewnością doda Ci pewności siebie
  • Twoje nastawienie – wiem, że łatwo jest powiedzieć „nie stresuj się” :) Ale na prawdę im mniej kombinujesz i przejmujesz się jak wyjdziesz tym lepiej. Zaufaj fotografowi. Nie robisz jednego zdjęcia dowodowego, które albo wyjdzie albo nie :)

   

Leave a Comment